| deuceD a întrebat:

Ma simt foarte obosit tot timpul.Sunt adolescent si ma masturbez de 2 ani incoace:$sad. Ar trebui sa ma las?ce pot face sa fiu mai energic si mai concentrat? Casc aproape tot timpul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vlad, faptul ca te simti obosit se datoreaza masturbarii, deoarece sperma contine diferite substante, vitamine etc. Astfel tu masturbandu-te le risipesti si astfel îi dai corpului tau,, de lucru,, de acea tu te simti obosit.Ar trebui sa renunti la acest obicei deoarece nu este sanatos.

| 23partyboy a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt povesti,vrei sau nu organismul produce sperm si lichid seminal continuu, indiferent daca esti sau nu activ sexual, si dc nu esti org o elim inconstient prin polutii

11 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa ajungi pe la medicul tau de familie pentru un consult si cel putin un set de analize de rutina, ca nu cumva oboseala aceasta sa ascunda vreo boala sistemica sau vreo infectie virala.
http://www.i-medic.ro/analize

| Vasybulan a răspuns:

1. depinde cat de des te masturbezi(te poate face un introvertit)
2. incearca sa te pui seara mai devreme in pat
3. incearca un complex de vitamine. Insa in prealabil ar fi bine sa mergi la un medic si sa ii explici simptomele. El e cel mai in masura sa te ajute
big grin

| VadTot a răspuns:

De psiholog ai auzit? Crede ma ai nevoie urgent de asa ceva! Cred ca esti dependent de ////Iti Garantez ca altfel esti fara scapare!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru VadTot):

Cred ca tu ai nevoie pana la urma de psiholog

| VadTot a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Atunci ai nevoie de o prietena o iubita cu care sa ti satisfaci poftele trupesti asa este bine?

| deuceD explică (pentru VadTot):

Poate tuhappy Ori esti crispat ori castrat.chestia cu masturbarea eu zic ca e ceva normal pentru adolescenti.Topic inchis, mersi tuturor pentru raspunsurihappy

| VadTot a răspuns (pentru deuceD):

Bey l.a mica cum dracu sa fie normal sa te masturbezi in fiecare zi? Cine ti a spus tie ca este normal? Un doctor cumva? Sa mi spui cine mai exact chiar vreau sa stiu? Unde ai citit? pe undeva? Chiar vreau sa mi spui~!~~Bai ...masturbarea este ca un drog acum un pic iar maine si mai mult pina nu mai ramane nimic din tine! Adio prieteni adio timp frumos smd!

| butterfly95 a răspuns:

Masturbarea nu iti provoaca somnolenta. Ar trebui sa mananci sanatos si sa dormi 8-9 ore. Niste vitamine nu ar strica!

| sebysebyca a răspuns:

Aoleo,cum sa te lasi? nu stii ca sportul e mama sanatatii? dar ai grija sa nu faci basici in palma frate, ca e bai.cat despre cascat ce sa zic? casca cel ce e cascat!

| OupS a răspuns:

1-sa mananci multe legume sau fructe(daca nu iti permiti consuma ciorba )
2-nu te mai masturba(iti provoaca o stare pe moment dar dupa iti pierzi energie)
3-cumpara de la farmacie:vitamine.etc...
Funda?