| bmerry a întrebat:

Maseaua de minte iese la toata lumea in acelasi loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Si oricum nu le ies tuturor masele de minte.

| Crucified a răspuns:

Da, normal. Că doar nu iese în spatele incisivilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar unde ai vrea sa iasa? Fiecare masea are locul ei.

| bmerry explică (pentru anonim_4396):

Ma refer jos-sus, stanga-dreapta. Nu in mijloc draga :*

| VladGH a răspuns:

Iese si sus si los, unde se termina toti dintii. Jos 2 si sus 2.

| Mymiii a răspuns:

De obicei da! Insa sunt si situatii cand nu se intampla acest lucru si trebuie sa te prezinti la un medic

| justme2846 a răspuns:

Da happy uita-te pe un site stomatologic sau pe google imagini si vei vedea pozitionarea dintilor