| Hcaaa a întrebat:

Mi-a aparut herpes pe buza joasa si e si umflatA. Ce pot face sa se dezumfle si sa se vindece repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Eu folosesc tinctura de propolis! Usuca,dezinfecteaza si cicatrizeaza.
Am folosit si pasta de dinti mentolata(cica usuca), am folosit Aciclovir(mereu umblam cu alb pe la gura), dar cel mai repede mi-a trecut cu propolis. Dupa ce se vindeca, dadeam cu crema de galbenele.
Acum, tu decizi ce o sa-ti priasca sa te vindeci mai repede.Dar pana nu-si face damblaua...

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la farmacie şi cumperi o Cremă pentru herpes - spre exemplu, Aciclovir - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti Aciclovir si pune non-stop pe el.
Mai poti pune crema de galbenele sau ceai dar nu e asa eficient precum acest unguent de la farmacie.