| Dobre_Dana_1991 a întrebat:

Mi-a intrat o un spin intr-un deget in piele.Cum il scot? Daca nu reusesc credeti ca daca ma duc la scoala la cabinetul medical o sa reuseasca sa mi-l scoata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VERA18 a răspuns:

Eu sunt mai de la tara asa. laughing si cand imi mai intra cate un spinisor in deget il scot cu un ac... daca nu reusesti asa mergi la cabinet happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rogi pe cineva să încerce să-l scoată folosind un ac de cusut happy

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa il impingi sa iasa pe unde a intrat si sa ii apuci capatul cu o penseta fina. E destul de dureros pentru o fata.
Da, se poate face si la cabinetul medical.

| Gh_Alin_2001 a răspuns:

Il poti scoate cu un ac bine dezinfectat, dar daca nu poti apela la unn medic