| Frank51 a întrebat:

Mi-a intrat un spin mic sau aschie in deget, si am reusit sa scot o parte din el, dar a mai ramas o parte adanc, si nu pot scoate restul, intrebarea e: Ce se va intampla? va iesi singur sau trebuie sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit. Daca e aschia mica, putrezeste repede si se vindeca. Daca era sticla, cocea o vreme si iesea la suprafata singura.Dar in cazul aschiei pur si simplu putrezeste acoloNu e pericol de infectie din cauza acelei aschii.Chiar daca e spin.

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Deci, SPER din tot sufletul sa fie asa, daca o sa iasa singura sau se vindeca etc, atunci ai funda!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Lol.O sa treaca ceva pana se rezolva treabalasa ca nu amurit nimeni dintr-o aschie. Nu se poate intampla nimic grav, lasa sa treaca de la sine, eventual pui niste spirt acolo.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune miere cu aluat sau paine si va iesi singur.

| rapp2020 a răspuns:

Mergi la medic ca risti sa se infecteze

| GeorgyGirl a răspuns:

Da mergi la medic daca nu il poti scoate singura pentru ca se va infecta