| Anasta11200 a întrebat:

Vara trecută am intrat cu palma într-o așchie. În prima zi m-a durut ca naiba, apoi am reușit să scot un vârf din așchie ceea ce am crezut că este tot. După ce timpul a trecut, nu m-a mai durut decât dacă făceam flotări sau ceva și am crezut că o să îmi treacă, dar a trecut aproape un an și tot mi-a rămas o mică pată umflată și neagră care mă doare mai tare decât ar trebui dacă o izbesc de ceva. Nu cred dacă este suficient de serios pentru a apela la un medic, dar în același timp am încercat de mai multe ori să o scot cu un ac dezinfectant, fără succes fiindcă e prea adânc. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti poti incerca norocul cu o penseta foarte bine dezinfectata? Cred ca ar trebui totusi sa mergi la medic sa-ti scoata aschia.Suna aiurea, dar se poate ajunge la o infectie de la ceva asa de trivial.