| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica de mor ca nu mai cresc in inaltime ca m-am apucat de sala dar eram mic si asa am 16 ani 1, 71 65kg.Ce ar trebui sa nu fac la sala ca sa pot creste in continuare in inaltime? Fac si exercitii de intindere acasa? Stau atarnat de o bara in fiecare zi cate putin? Mai cresc? crying(( sunt prea mic crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Eu zic ca sa lasi pentru o vreme sala si exercitiile, sa te apuci de un sport care sa te inalte gen basket... si poti sa te culci mai mult chiar ajuta, si pe mine m-a ajutat :3

| Sandu_Sandel_1999 a răspuns:

Depinde de cat de inalti sun parintii si iti pot spune ca baietii cresc pana la 20 de ani doar ca in perioada 14-16 ani cresti si la 16 ani esti la 95% din inaltimea pe care o sa o ai.
Conteaza mult inaltimea parintilor si nu o sa il poti depasii pe cel mai inalt dintre ei si o sa fi cu cativa centimetrii mai mic decat cel mai inaltasa ca daca de ex:tatal tau are 1, 80 daca ai 1, 75 e normal