| Aleeeeeeee a întrebat:

Mi se mica un dinte, nu tare, putin. Si trebuie sa-l scot pentru ca-mi iese caninul. Ce sa fac, ca sa cada singur. Fara sa merg la denitst straight face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti face nimic doar sa mergi la dentist! --- in caz ca amani vizita la stomatolog, dintele nou va creste stramb, cel vechi impiedicandu-i cresterea normala. Nu trebuie sa te temi ---stomatologul iti va amorti gingia cu un spray si nu vei simti nimic( mai tare te va durea daca te vei chinui sa-l extragi singura! )

| Andreea_9197 a răspuns:

Pai misca-l cu limba cat mai mult si in timp o sa se deprinda din radacini si o sa mai fie agatat doar de un "firicel" si atunci poti trage cu mana de elhappy. Deci misti cu limba da?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur nu o sa cada tead sfatui pentru ca asa am crezut si eu ca o sa cada singur si mia crescu caninul ca cel de vampir bineinteles, scos in afara si a trebuit sa port aparat dentar! Ti-as spune sa nu-ti fie frica de dentist pentru ca o sa-ti faca o injectie care nu doare si nu temint, sau sa rogi parinti sa til scoata.happy