| TheCatInBlack a întrebat:

Am si eu o mica neclaritate. Am 14 ani si inca nu mi-au cazut toti dintii, adica mai am doar caninii de sus. Practic, imi creste un alt dinte peste caninul de lapte.Ma deranjeaza ca se vede cand rad si multa lume ma intreaba ce e cu el. E ceva normal? Adica cel nou o sa-l inlocuiasca natural pe cel de lapte sau trebuie sa-l scot eu?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu problema ta se confrunta 20-30 copii din 100.
Am pățit si eu.
Acel dinte mi a crescut si mie la fel si totodată strâmb. A trebuit sa port aparat dentar.
Fuga la dentist.

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la dentist, dintele de lapte trebuie scos cat mai repede. Cu cat amani mai mult, cu atat dintele cel nou va creste mai stramb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
doar un medic stomatolog iti poate raspunde corect la intrebarea ta.
O zi buna.

| geoboss456 a răspuns:

Trebuie sa te duci la dentist repede eu am patit asa cand eram mai mic cu dintii din fata

| DarkAnita a răspuns:

Trebuie sa il scoti la dentist. Eu ultima masea mi-am scos-o la 15 ani, tot la dentist pentru ca efectiv nu imi pica. Sa stii ca nu e chiar un lucru rau. Mie mi-a spus dentistul ca e ceva rar si ca nu voi avea probleme mari cu dintii pe viitor.

| TheCatInBlack explică:

Da' dar vreau sa va zic ca mama mi-a zis sa nu ma impacientez, ca atunci cand eram mica tot asa mi-a crescut inca un dinte in spatele celuilalt, dar acum dintele e normal...ce m-ar putea face sa cred ca cu acesta nu se va intampla la fel?