| anonim_4396 a întrebat:

Muscatura de nevastuica e periculoasa la om?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, Muşcătura nevăstuicii, la fel ca în cazul oricărui carnivor sălbatic este periculoasă, locul respectiv se umflă şi se infectează.

3 răspunsuri:
| JohnnySilverhand a răspuns:

Doar face o rana, in schimb nu e periculoasa muscatura.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Cum poti sa spui ca nu e periculoasa?! Nevastuica aia mananca o gramada de soareci si sobolani, cine stie prin ce locuri umbla. Nu e o intepatura de tantar.