| TreiSurori a întrebat:

O durere in partea dreapta de langa picior si zona intima, cand merg
Ce poate fii? apendicita sau hernie?
nu am posibilitatea sa merg la doctor momentan + ca imi e frica de ei big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

De o simpla consultatie chiar nu trebuie sa iti fie frica, macar primesti un diagnostic.
P.S. Locul descris de tine pare sa fie zona unde de regula apare hernia inghinala.

9 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca e cand mergi poate fi si o artrita la sold.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu prea ai dat necesare detalii macar sa ne dam cu parerea.
Cum adica sa-ti fie frica de ei?
Nu-ti vor face nimic dureros (intepaturi), mai ales la ce simptomatologie ai prezentat tu.

Sanatate!

| TreiSurori explică (pentru DraudeS):

Imi e frica de ce v-a spune dupa.

| DraudeS a răspuns (pentru TreiSurori):

Banuiesc ca ai o varsta frageda.
Nu are ce sa fie atat de rau. Mai rau faci daca nu consulti medicul.

Sanatate!

| TreiSurori explică (pentru DraudeS):

20 de ani.
Nu am nici cum sa merg la doctor momentan, e o poveste lunga.

| DraudeS a răspuns (pentru TreiSurori):

Daca nu avem timp sa consultam un doctor pentru propria sanatate, nu stiu ce poate depasi.

Sanatate!

| marriius a răspuns:

Macar fa niste analize