| Haydee a întrebat:

Ok...sunt intr-un dubiu.
Merita sa ma ingrijorez sau nu?
Cand am cascat am auzit un sunet in partea staga, langa ureche, de parca as fi rupt ceva.Acum,de fiecare data cand casc (maxim) zici ca as dezplipi ceva.
Ati patit si voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sin a răspuns:

E normal ca oasele si cartilagele sa mai pocneasca din cand in cand.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu te ingrijora, toti patim asa ceva. Mie, cateodata, gatul imi paraie ca o mitraliera. laughing
Sunetele astea sunt generate in lichidul care este in articulatiile dintre oase, cand facem o miscare mai ampla dupa ce am stat mult timp incremeniti.

| mgtow a răspuns:

Da asa ceva e frecvent si nu e nimic rau eu am patit asta in partea dreapta a urechii

| perceive a răspuns:

Da si eu patesc asa de vreo 2 ani tot de cand am cascat intr-o dimineata in baie... si de atunci de cand deschid gura mai larg sse tot aude. i-am zis mamei si ea a zis ca ne nimic grav

| ×3 Kate ×3 a răspuns:

Nu merita sa te ingrijorezi. o sa o intreb eu pe mama (e doctoritsa) sh mi s`a intamplat si mie nu ai de che sa te ingrijoreziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap. nu e nimic grav. stai linistit/a