| anonim_4396 a întrebat:

Partea dreaptă a pieptului este mai umflata decât partea stângă.
Mă refer că atunci când mă încord, in sensul că îmi umflu pieptul, se vede destul de clar că osul din partea dreaptă iese mai in evidența.
Țin să menționez că sunt și mai slăbuț (15, aproape 16 ani, cred că 55-56kg și înălțime de 1.70) și am și scolioză.

Aici aveți un link pentru o poză să vedeți mai exact la ce mă refer: https://photos.app.goo.gl/2ADXKKQ TXdYavvi96

Vreau să aflu dacă este normal, dacă e de la scolioză sau e altă problema. Eu tot m-am gândit că poate am rahitism sau anorexie sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Rahitism faci dacă ai lipsă de vitamina D3, boală care se manifestă prin "strâmbarea" oaselor.
Linkul e invalid, nu pot vedea despre ce e vorba.
E posibil să fie și de la scolioză

| fsdkdkdjs a răspuns (pentru Feri5):

Păi cred că am deficit de vitamina D broken heart