| anonimul0724 a întrebat:

Pentru ce e bun uleiul de masline
dau funda celui mai detaliat raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

PE langa ca ingredient de adaugat in mancare si o alternativa mai sanatoasa a uleiului de floarea soarelui, mai e bun pentru hidratarea pielii si a parului, daca te dai cu el la plaja te ajuta sa te bronzezi mai repede si uniform [dar trebuie folosit dupa ce ai facut deja plaja cateva zile cu protectie solara si pielea e obisnuita cu soarele], ca demachiant.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ce e bun si ala de floarea soarelui, gatit, salata

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa faci salata cu el
Sa-l lasi sa se incinga foarte tare si dupa sa prajesti cartofi

| teo530 a răspuns:

Gatit

| Ana67533 a răspuns:

Uleiul de măsline este bun pentru multe chestii.

1. Poți să gătești cu el.
2. Poți să îți faci tratament pentru unghii.
3. Să-l înlocuiești crema ras cu el.
4. Ajută la regenerarea părului.
5.Fixează o ușă care scârțâie.
6.Vindecă acneea.
7. Îndepărtează păduchii.

Sper că te-am ajutat. Fundă?

| anonimul0724 explică (pentru Ana67533):

Vindeca acneea?

| Ana67533 a răspuns (pentru anonimul0724):

Da. Există un tratament cu ulei de măsline care vindecă acneea.