| sarrabarbiedoll a întrebat:

Buna feletelor ...am auzit ca uleiul de masline este o foarte buna protectie a parului este adevarat ..mai stiti sulutii naturale pentru ingrijirea parului? dau fundita celui mai bun raspuns multumesc!

Răspuns Câştigător
| MojooJoj0 a răspuns:

Eu iti pot spune cate ceva despre uleiul de masline; si da este super pentru par! E pe par inainte cu minim 2 ore de a face baie(daca poti, si o noapte)ii reda stralucirea si...parca e mai rezistent.Eu ma dau cu ulei de masline si ca protectie la plaje, imi inlocueste cu succes crema de corp, este minunat si si amestecat cu zat de cafea si masat pe corp pentru a inlatura celulita si a face pielea mai ferma si mai fina si personal am mai descoperit o chestie : dupa ce ma spal pe fata seara inainte de a ma baga in pat ma dau cu cateva picaturi pe fata si imi inlatura din cosuri si culmea e ca nu mai am asa evident luciul din zona T. Sper ca te-am ajutat. Pupici.

3 răspunsuri:
| Diana1172 a răspuns:

Da, uleiul de masline asigura o buna protectie a parului. Eu am incercat si otet si ceai de musetel, urzica, cuisoare, dar am auzit ca si patrunjelul, menta si coaja de portocala sunt foarte bune si iti fac parul sa straluceasca.

| supermamici a răspuns:

Uleiul de masline este indicat pentru par mai ales daca este combinat si cu alte ingrediente: un scurt ghid aici: http://www.supermamici.ro/ingrijirea-parului-si-a-gatului/

| Alcy a răspuns:

Da, este foarte bun pentru par dar mai mult as recomanda uleiul de ricin sau pe cel de migadale dulci. Detalii despre ingrijirea si cresterea rapida a parului mai jos:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/