| anonim_4396 a întrebat:

Poate pare cam absurda postarea mea, dar va spun ca de la cativa langosi cu branza m-am constipat atat de rau incat astazi am petrecut o ora jumatate in toaleta incercand sa scot "demonul" din mine. N-as dori nici celui mai mare dusman aceasta experienta prin care am trecut eu, dar va spun ca am impins ca nebunul in incearea de "a elimina". Atunci cand sa ies de la toaleta am putut sesiza pe hartia igienica urme de sange, dar nu a fost mult sange.

Bine, cracanat de la atata stat pe wc si cu durerea nesuferita in dos ( serios ca a fost cea mai urata experienta din viata mea ) am iesit din baie, iar atunci cand am trecut prin hol m-am admirat in oglinda si... sa imi pice fata.

Pe fata, umeri, piept au aparut niste bubite rosii. Numai in partile scrise mai sus, nu alte parti ale corpului. Arata ca si cum m-am urzicat... mai urat arata pe piept si umeri, iar astazi in ciuda celor 25 de grade am mers afara cu bluza cu maneca lunga nevrand sa defilez cu "urticaria" mea prin fata prietenilor si celolarti oameni.

Bine, un amic a putut sesiza pe gat bubitele mele rosii si din vorba in vorba am ajuns la bustul gol defiland cu roseata mea ciudata apatuta dupa o "eliminare" fortata.

Un tovaras mi-a spus ca n-a fost bine cum am procedat si ca nu trebuia sa ma fortez, iar bubitele rosii ar fi, de fapt, vasele de sange care au plesnit atunci cand eu am fortat sa elimin.

In ciuda faptului ca am aflat ce s-a intamplat si din ce cauza au aparut, eu sunt nelamurit cu ceva... Raman asa, sau imi revin pe parcurs? Ce trebuie sa fac? Un tratament, ceva...

Mda..cam asta e tot si scuzati-mi intrebarea, dar am incercat sa explic intr-un mod civilizat. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la caldura si camasa lunga ti sa iritat pielea, nu e toamna mergi in tricou si plover cand vine ploaia cu o gluga, multi romani in special mosii cam put ca nu stiu sa foloseasca haine curate si adecvate vara

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru raspuns. Dar pe piele nu aveam nimic pana sa nu intru la toaleta. Exceptie facand alergia aproape vindecata desp care am scris intr-un alt raspuns. Dar ce a aparut astazi nu seamana cu alergia la medicamet.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Hai sa spunem si varianta din cauza hainelor... Dar apare numai pe piept, maini... Nu si pe fata. Atunci cand merg in oras nu acopar si fata. Nu locuiesc in Arabia

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cauza langosului ai avut o alergie care a trecut la scurt timp nu e din cauza ca te-ai fortat la cacare iar de la caldura o pateam si eu vara in tricou sa am bube rosii pe piept cand ajungeam transpirat acasa

| mihaiwz98 a răspuns:

Sincer nu cred varianta prietenului tau cu vasele de sange.Probabil ai facut o toxinfectie alimentara si ai dat intr-o urticarie mai urata.Tratata,in cateva zile nu vei mai avea nimic am avut si eu si a trecut. Oricum pentru siguranta trage o vizita la medic

| anonim_4396 explică (pentru mihaiwz98):

Multumesc pentru raspuns, dar tin sa iti spun ca nu aveam nimic pe mine inainte sa intru la toaleta. Doar tot prin fata acelei oglinzi am trecut si m-am uitat ( un obicei la mine ). Am explicat gresit scriind bubite cand, de fapt, sunt pete rosii.

Eu n-am scris si asta, dar am deja o alergie pe corp de la un sirop care m-a umplut de bube din cap pana in picioare. O alergie aproape vindecata si ce a aparut astazi din senin nu seamana cu bubele in urma alergiei de la sirop. Cu aceasta alergie am fost la medic, m-a obligat sa opresc tratamentul si a dat o pudra speciala pentru ca imi dadea mancarimi groaznice. Ceea ce a aparut astazi pe corp nu stiu ce e de fapt. Dupa cum spuneam, nu aveam nimic pana sa nu intru la toaleta. Cand am iesit rosu pe fata, piept brate...parca ciupit de 10000 de tantari. Ciudat este ca se vad pete, dar nu prezinta umflaturi la suprafata pielii. Totul este sub piele... La naiba. Scap de una dau de alta. O sa vizitez un medic sa vad exact ce este. Mersi oricum.