| anonim_4396 a întrebat:

Pot deveni anorexica daca mananc doar un ou fiert pe zi?laughing Sa zicem... timp de 2 luni ^^'

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

155 de calorii, in primele 3 zile organismul va ajunge sa consuma grăsimi apoi va incepe sa consume masa musculara, ca apoi metabolismul sa scada foarte mult, deci da poti ajunge slabuta, la un moment dat organismul se va adapta sau vei muri

| Sn4k3 a răspuns:

Nu rezisti 2 luni numai cu un ou fiert. Trebuie sa slabesti cu cap, nu sa te infometezi.
http://unica.md/calculator-necesarul-zilnic-de-calorii/
Vezi aici cate calorii ai nevoie ca sa slabesti.

| peperonies a răspuns:

Anorexia o sa fie una din probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca da, dar nu ai sa rezisti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anorexica? Ai putea chiar sa-ti creezi singura probleme de sanatate. Chiar crezi ca ar merita sa faci asta pentru a fi in trend cu ce se crede a fii femeie "ideala"?! Eu zic totusi sa te mai gandesti putin. Si da, poti deveni anorexica, te poti chiar imbolnavi grav!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Da laughing pentru ca tu o sa consumi mult mai multe calorii decat primesti dintr-un ou fiert plus ca o sa ai si probleme de sanatate daca mananci doar oua si cea mai mica ar fi faptul ca vei deveni alergica la ele

| chazz a răspuns:

Daca vrei sa slabesti urmareste acest clip https://www.youtube.com/watch?v=3AwkLL6geoI

| NadarraXD a răspuns (pentru chazz):

Nu vreau să slăbesc... vreau anorexie. Ador corpul anorexicelor. Nu vreau decat un pic de grasime pe picioare, brate si fund si chiar n-am nev de sani. Urasc ca am toate astea...

| BucurCristina a răspuns:

Da,dar sper ca ai pus intrebarea asta doar de curiozitate pentru ca un studiu spune ca mori mai repede ca anorexic decat ca obez.

| GabrielCatalin9 a răspuns:

Da,si nu numai asta.Ti se strange stomacul si dupa cand revii la mancat normal ai dureri mari, ajungi la spital si apoi te pun la regim

| WeakCats a răspuns:

Da