| claudia22 a întrebat:

Am o intrebare
Daca mananc vreo 200 de calorii zilnic timp de vreo sapt sau doua pot deveni anorexica?
Sau cat pot slabi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Corpul tău nu poate funcționa cu 200 de calorii, dacă mânânci sub minimul de calorii de care ai nevoie DOAR pentru funcționare organimsului, nu o să dai jos numai grăsime, ci o să-ți distrugi țesutul muscular(și asta nu te afectează doar ca aspect, inima e un mușchi printre altele).
O săptămână n-ai să mori, dar nici n-ai să arăți cum ai să vrei. Problema e că dacă vrei rezultate trebuie să muncești pe termen lung, mânânci în deficit caloric și sănătos, că degeabă slăbești dacă pe urmă te întorci la cum mâncai înainte, pui înapoi garantat.

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

O sa te imbolnavesti minimul pe care un om trebuie sa-l consume intr-o zi este de 1000 calorii daca nu redu macar la 500 dar 200 este prea putin xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te bagi singura in spital. Esti obsedata sa slabesti. O forma fizica buna(adica sa fii sexy si provocatoare- ca tu asta vrei, e clar) se construieste prin sport, alimentatie sanatoasa si stil de viata sanatos(sa dormi suficient, sa reduci stresul la minim etc.). Eu iti spun cum stau lucrurile, tu faci ce vrei.