| Smiiiley a întrebat:

Pot sa folosesc protectia de stomac: Omez pentru Calciu si Magneziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine a spus să iei Calciu și Magneziu?
Dacă te supără stomacul, poți lua.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Ar fi bine sa nu le iei deodata, lasa macar o ora intre administrari.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Smiiiley, acum pentru ce mai iei omez? happy nu doar ce ai terminat Nexium? oricum, pentru calciu si magneziu nu iti trebuie protectie la stomac, iar Omezul, sa tii minte mereu, se administreaza la fel ca Nexium : o data pe zi, dimineata, cu jumatate de ora inainte de masa! multa sanatate iti doresc :*

| Smiiiley explică (pentru Bluebutterfly80):

laughing)..Ba daaa! Dar tot intr-o boala o tin. Dupa ce iau magneziu, la un interval de 2 ore, ametesc si ma balonez.Mersi :*!