| R3DaS a întrebat:

Poti face cancer pulmonar daca am fumat 4 luni? precizez ca am avut astm. ma doar pieptul cand respir.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Ma bucur ca te-ai vindecat, insa, ai mare grija sa nu racesti/sa nu faci infectii si mai ales sa le tratezi corespunzator.
Multa sanatate happy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu faci cancer, dar tu nu te gandesti ca ai deja probleme de respiratie, de ce mai fumezi? elimina tigara si fa tratament corespunzator astmului.
Nu te juca ca nu este de gluma.
STIU CE VORBESC...
O seara bunahappy

| R3DaS explică (pentru caramela):

M-am lasat de o luna de zile, multumesc de sfat

| caramela a răspuns (pentru R3DaS):

Sa le lasi si sa nu le mai iei...pentru astm, ce tratament faci? ai ajuns la spray?

| R3DaS explică (pentru caramela):

Nu mai fac, am avut cand eram mic. mi-a trecut pe la varsta de 10 ani

| caramela a răspuns (pentru R3DaS):

Ma bucur ca te-ai vindecat, insa, ai mare grija sa nu racesti/sa nu faci infectii si mai ales sa le tratezi corespunzator.
Multa sanatate happy

| RobertMoon a răspuns:

Nu prea, slabe sanse, poate doar daca fumai 1 pachet de marlboro red pe zi, altfel nu vad cum, cunosc ca nefumator multi fumatori de multi, multi ani si nu au inca probleme.

| R3DaS explică (pentru RobertMoon):

Fumam maxim 6 tigari pe zi