| Elamois a întrebat:

Dupa cati ani de fumat poți da in cancer pulmonar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

S-a mai discutat mai pe larg despre subiectul asta pentru ca aceasta intrebare a mai fost pusa de cateva ori pe site. Poti sa le cauti si sa citesti tot.
Pe scurt: Nu exista termene fixe, poti sa fumezi 2 pachete pe zi si sa nu faci cancer niciodata si sa mori la 120 de ani sau poti sa fumezi o tigara si sa faci cancer si sa mori la 20 de ani. Cum ti-e norocul si bagajul genetic.