| EUeStEEu a întrebat:

Poti sa iti cresti nivelul de testosteron din corp? 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Aici iti sunt prezentate unele surse foarte bune de grasimi mono nesaturate (care ajuta la cresterea testosteronului):

Uleiuri vegetale: ulei de masline, ulei de floarea soarelui, ulei de nuci, ulei de canola, ulei de avocado si uleiuri obtinute din migdale, din alune, din porumb, din susan, din boabe de soia,, din tarate de orez si din ficat de cod
Nuci: nuci hazelnut, nuci macadamia, nuci pecan, migdale, fistic si caju
Seminte: seminte de susan, seminte de dovleac, seminte de in si seminte de floarea soarelui
Fructe: avocado, piersici, caise, smochine, tamarin, banane, prune, mango, pere, rodii si zmeura
Peste: halibut, macrou si hering marinat din Atlantic

Alte grasimi saturate de calitate:

Carne rosie
Galbenusul de oua
Ciocolata neagra
Branza
Untul
"

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Colesterolul creste motanel

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai pe langa ala.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stii ce creste? genoflexiunile motanel daca vrei mai mult cu greutati, desigur daca vezi filme pentru adulti, dar userul nostru e minor, nu inteleg de ce vrea sa iti creasca?

| RobertMoon a răspuns:

La 14 ani ai deja nivelul de testosteron crescut ținând cont că ești la pubertate, nivelul de testosteron scade după 30 de ani, deci daca ai lua ceva pentru a îl crește nu prea ar funcționa în sensul că nu vei vedea schimbări, e ca și cum nu te doare capul și iei o pastila sa îți treacă. Totuși dacă vrei să încerci ceva suplimente mergi la plafar și cumpără Tribulus terestris sau Ashwagandha. Sunt niste plante care se găsesc sub formă de capsule despre care se spune că au rol benefic în creșterea testosteronului. De asemenea zincul contribuie la creșterea testosteronului, vitamina D...

| ancaval a răspuns:

Vrei să îl crești? E prea mic? Ai făcut analize?

| EUeStEEu explică (pentru ancaval):

Te interesează asta? eu te.am întrebat altceva

| Wr3nch a răspuns (pentru EUeStEEu):

Daca il cresti prea tare dupa dai de probleme hormonele si nu e fainlaughing Eu zic sa stai potolit daca nu ti-a zis clar un medic sau analizele ca e prea nivelul in cazul tau.

| ancaval a răspuns (pentru EUeStEEu):

1. Nu mă interesează. Fă ce vrei.
2. Pe mine m-ai întrebat? Serios? Hmmm, am mai întâlnit atitudinea asta.

3. Joacă-te cu hormonii, să vezi ce bine îți prinde mai târziu, că nu o să mai știi la ce medic să mergi ca să te pună pe picioare, te dereglează bine.

| EpurescuAlexandra a răspuns:

Nu e ok sa te joci cu hormonii mai ales la 14 ani cand corpul sufera schimbari si se maturizeaza. Nu inteleg nici de ce ai vrea sa iti cresti nivelul testosteronului. In cazul in care vreun coleg de clasa sau prieten ti-a bagat in cap vreo prostie cum ca testosteronul te face mai barbat, greseste grav. Succes!

| Simpatic a răspuns (pentru EpurescuAlexandra):

Probabil i-a bagat un boschetar de asta de golan mai mare in cap prostii cum ca daca cresti tostesteronul creste si brandul, nimic mai adevarat dar nu e pentru oricine asta, si modul cel mai rapid este recurgerea la substantele interzise pe care le folosesc fie profesionistii fie prostii care au muschi mari dar minte putina.
Ca un sfat de la unul care a cochetat ceva vreme cu sala si a fost tentat, a citit si a vazut oameni marindu-se neortodox si apoi imbolnavindu-se la fel de repede, faceti pustilor flotari cat mai multe, flotarile iti construiesc un piept frumos si iti lucreaza bratele mult de tot.
La 14, 18 ani si niciodata nu ai nevoie de testosteron marit, il ai natural in mod normal, cine il creste nenatural mai tarziu il pierde, cu toate ciclurile lor post anabolizante. Oameni fara minte care cred ca in ziua de azi mai impresionezi vreo toampa ca ai tu bratul mare, si vine un boxer sfirijit si te face de ras dintr-un singur pumn sau palma.
eu pe cei care apeleaza la steroizi ii vad ori ca pe niste distrusi care nu au ce face cu viata lor ori profesionistii care din asta trebuie sa manance, dar cei care nu sunt profesinisti si totusi apeleaza la aceste trisari nu-s intregi la cap, isi fac organismul praf de tineri doar pentru cateva luni sau ani de glorie...glorie in mintea lor.
Mai nou toti cioroii parol interlopii astia fac bratele mari prin substante ilegale ca sa intimideze lumea, daca-s smecheri si bazati sa se bata cu luptatoriwinking dar acolo nu merge cu cat ai in brate si cat esti de mare ca luptatorul ti-o da la cioale indiferent ce apect ai tu de bou de 140 de kg.