| Deni_2763 a întrebat:

Stiti niste metode naturale pentru a albii dintii?

Răspuns Câştigător
| Lipsa47 a răspuns:

Cel mai bine foloseste sarea este cea mai sanatoasa, bicarbonatul de sodiu iti roade zmaltul si cu timpul o sa ti pice totii dintii

5 răspunsuri:
| AlleSeniorita a răspuns:

Eu am auzit k e bun,, ca, din cand in cand sa te speli cu bicarbonat happy se albesc asa treptat...

| IrynutzaBlondutza a răspuns:

Incearca sa puibicarbonat de sodiu in zeama de lamaie, lasa sa se dizolve bicarbonatul de sodiu apoi inmoaie un disc demachiant in zeama de lamaie cu bicarbonat si freacate pe dint timp de 1 minut apoi spala-te pe dinti si o sa se mai albeasca poti repeta asta o data la 2 saptamani.Te asigur ca merge.

| lor3nutza a răspuns:

Pasta de dinti 3D white nu conteza firma periajul dimineata si seara pe dinti foate important, inceraca sa cauti in magazinele mari gen Real, Careffour etc sa vezi daca gasesti frunze de EUCALIPT si mesteca o frunza la 2 zile este foarte buna pasta de dinti are extract de eucalipt sau pentru prevenirea cariilor ata dentara tot la magazinele mari la pasta de dinti o gasesti sau la farmacie

Sper ca te-am ajutat Fundita daca crezi ca merit Bye Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dintii tai nu au o nuanta alba, naturala, poti sa te dai cu ce vrei si mai albi nu se fac. In acest caz doar cosmetica dentara: albirea dintilor la stomatolog. Pentru intretinerea unei nuante albe, naturale, se foloseste un amestec de 3 lingurite de sare si 2 de bicarbonat si se perie dantura de 2 ori pe zi.

| comabogdan a răspuns:

Stiam ceva legat de o chestie ceva in genu sa dai de doua ori pe zi cu bicarbonat de sodiu