| andy14 a întrebat:

Sal TPU acum doua saptamani m-a muscat un un canine vacinat de casa(este al unui prieten cainele) m-a muscat prin pantaloni dar colti nu au trecut de pantaloni si mi-a lasat o urma mica am spalat rana cu apa si sapun, am dat cu spirt si cu gel de aloevera intr-o saptamana nu se mai vedea rana dar ma doare mai sus, mai jos de rana si in zona rani ma doare dar si imi si amorteste zona si ma inteapa capu multi mi-au zis ca nu am nimica dar am citit ca astea sunt simptomele rabiei(trubarea). Funa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Cand te musca un caine te poti infecta, du-te la dcotor

| andy14 explică (pentru Roliii):

Exista un vacin antirabic care se poate administra dupa 2 saptamani?

| Partenie_Sabina_1995 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor totusi, nu se stie...

| OlYvIaRaChEl a răspuns:

Daca zici ca cainele era vaccinat nu ar trebui sa fie o problema, dar daca crezi neaparat intreabati parinti sau arata unui doctor. Cainele nu avea cum sa fie turbat.

| andy14 explică (pentru OlYvIaRaChEl):

Pot sa fac antirabic dupa 2 saptamani?