| andy14 a întrebat:

Sal TPU am fost la un prieten iar el avea un caine vacinat care a sarit pe mine si m-a muscat prin pantaloni pantaloni nu sau rupt sau ceva dar mie mi-a lasat o rana micuta a trecut o saptamana si deja rana nu se m-ai vede. Credeti ca pot avea ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Janetthe a răspuns:

Daca cainele are intre 8- 15 ani(ani omenesti) si daca te-ar fi muscat in asa fel incat sa iti sangereze piciorul ai putea fi acum in spital dar daca muscatura nu a trecut prin pantalon inseamna ca e o simpla zgarietura. O rana serioasa de caine se invineteste la 2-5 min de la muscatura! Deci nu ai patit nimic nu te ingrijora happy SUCCES!

| andy14 explică (pentru Janetthe):

Am uitat sa spun ca m-am dat si cu spirt dupahappy cainele ate 4 ani

| andy14 explică (pentru Janetthe):

Nu s-a invinetit dar ma doare zona si simt cum se duce durerea in jos pe picior

5 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Nu. daca epiderma nu mai arata semne de afectiune nu ar avea ce sa fie laughing

| marin81 a răspuns:

Daca pana acuma nu ai avut nimic, stai relax/ Eu am fost muscat de un caine, acum ceva ani, ca si in cazul tau, dar de spate, pana acuma nu am nimic happy

| Avacaritei_Seby_1984 a răspuns:

Nu, daca acel caine a fost vaccinat nu, doar in caz daca nu era vaccinat si ave rabie te imbolnveai, dar daca e vaccinat nu te teme.