| andy14 a întrebat:

Sal TPU am fost la un prieten iar el avea un caine vacinat care a sarit pe mine si m-a muscat prin pantaloni pantaloni nu sau rupt sau ceva dar mie mi-a lasat o rana micuta am dat cu spirt a trecut o saptamana si deja rana nu se m-ai vede dar simt cum se zbate piciorul si ma doare zona si incepe sa ma doara si mai jos de rana oare se vindeca sau am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Du-te la doctor vezi poate trebuie sa faci un vaccin ceva, mai bine decat sa te ingrijorezi pe zi ce trece.

| andy14 explică (pentru sweetangels):

Singuru vaccin era antitetanus dar se face in 24 de ore si a trecut deja o saptamana happy

| sweetangels a răspuns:

Oh.ok ce pot sa zic nu-mi ramane decat sa-ti urez multa sanatate si ai grija de tine

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Daca cainele era vaccinat, nu ai de ce sa te sperii. In plus si la doctor daca mergi nu are ce sa ti faca, eventual ceva crema asa ca sa nu fi mers degeaba, deoarece vaccinul care se da pentru asa ceva, adica antitetanusul se face in cel mult 24 de ore de la incident.