| alexxis0712 a întrebat:

Sal tpu.Am 15 ani 1, 71 si 58 59 kg cam asa..am 31 cm in biceps tinand cont ca fac flotari de 2 ani jumate. Pieptu imi este conturat cat de cat dar partea din mijloc vreau s`o lucrez mai mult? stiti vreun gen de flotari pentru partea din mijloc a pectoralilor care sa-i uneasca...Nu fac sala... Si apropo daca nu iau proteine pot sa-mi maresc masa musculara bine? Vreau sa-mi sugerati exercitii foarte bune care nu necesita greutati.P.S:Nu mananc mancare fast food, n`am mai mancat chips`uri de un an si ceva.Mananc mancare de casa ciorbe,legume, fructe etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu ciorbe si legume NU PUI MUSCHI

Muschi pui cu PROTEINE ( proteine =carne, peste, branza, oua, lactate ).

Si nu ai 31 in biceps, ai 31 in brat.

Brat = biceps ( 30 % ) si triceps ( 70 %), tricepsul da marimea bratului, NU BICEPSUL.

| alexxis0712 explică (pentru Cosmin86):

Aa da mane nu m`am gandit la asta ai dreptate.da ca sa-l maresc ce pot face? sa am mai mult in brat mai mult de 31? antebratu e bun la 28?

| BlackV3ilBrid3s a răspuns:

Salut,Pentru partea din mijloc a pectoralilor trebuia sa faci Flotari Diamant...
Fa ca si in acest video :http://www.youtube.com/watch?v=J0DnG1_S92I
Sper ca te-am ajutat;)