| KuMn a întrebat:

Sall all, deci cand inot cu capul in apa adica pe burta. cand scot capul sa iau aer ...si bag capu inapoi sitit voi la ce ma refer. in timp ce inot imi vine sa ragai de parca inghit aer. si lucru asta ma derangeaza,
cum sa fac sa nu mai ragai in timp ce inot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| w3xuLik a răspuns:

Draga KuMn, in timp ce inoti presiunea creste la nivelul pieptului, iar plamanii totodata sunt si ei presati.Din aceasta cauza organismul,, refuleaza,, aerul pe cea mai rapida cale(ceva in genul ragaitului de la bauturile carbogazoase numai ca aici vine de la stomac). Stand mai mult in apa si obisnuindu-te cu apa o sa observi ca ragaitul va disparea.
w3xiLuk.

| cristiii a răspuns:

Incearca sa nu tragi cat aer poti ca nu iti trebuie asa mult. nu trage aer ca si cum ai trage in gat. trage aer normal. sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes