| Ionutmarian6868 a întrebat:

Sall
M-am lovit la sanul stang si sunt baiat si mi-a iesit un fel de umflatura...am auzit ca se numesete chist..si ma doare cand apas pe el...ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Chist? Cand te-ai lovit? Pentru ca un chist are nevoie de ceva timp sa se formeze.

| Ionutmarian6868 explică (pentru JackR):

2 sau 3 sapt

| JackR a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Atunci, da, du-te la medic!

| valystefan10 a răspuns:

Salut.
In urma situatiei expuse de tine, recomand sa fii consultat de un medic chirurg, sau generalist sau internist, deoarece ti se poate confirma sau nu temerea ta.

| Fcsb_Lucy_1998 a răspuns:

Sa mergi la doctor ce ai putea face