| lovefan a întrebat:

Sall, TPU. Acum ceva timp am intrebat cum pot slabi rapid, insa nu prin diete stricte iar una dintre persoanele care mi-au raspuns mi-a dat o reteta numita,, balerina". in fiecare zi trebuie sa mananci urmatoarele: Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi. Insa nu siu daca sa o incerc sau nu. Voi ce parere aveti? Mie mi se pare imposibil sa slabesti un kg pe zi.Si daca o incerc, se poate sa elimin cafeaua? Eu am doar 13 ani si nu cred ca este indicat sa beau o ceasca de cafea in fiecare dimineata. De asemenea, nu vreau sa imi pun in pericol sanatatea. Sunt in timpul scolii si muncesc foarte mult zilnic, am si activitati extrascolare si as vrea sa ma hranesc cum trebuie, dar as vrea sa mai si slabesc. Am cam multe kg in plus si as vrea sa le elimin. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o tampenie reteta asta.
Tu mananca micul dejun, la prinz rezuma-te doar la zeama din ciorba si la felul 2, iar seara manaca doar o felie de paine cu ceva.
Intre mese, deci pe la 10 dimineata si dupa amiaza manaca un fruct ( mar, para, banana )
Slabesti doar daca iti schimbi stilul de alimentatie iar nu cu retete aberante.

7 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Eu zic sa termini cu prostiile si sa iti vezi de scoala, esti la varsta la care te dezvolti, nu iti trebuie tie diete. Asta daca te vrei sanatoasa, daca nu, have fun. Acum corpul tau este intr-o continua transformare, poate ca in catva timp aceste kilograme in plus se duc de la sine.

| ellutza a răspuns:

Nu ai draga cum sa slabesti un kg pe zi! slabitul inseamna chin! daca vrei un kg pe zi faci 2 ore de lucrat fizic intensiv : exercitii, tot ce inseamna efort fizic absolut, mancat salate si apa cu lamaie "la greu " si nici asa nu dai jos un kg pe zi! sa slabesti insemna sa-ti schimbi stilul, modul de viata, multa, multa miscare, si foarte, foarte putine calorii! nu exista HALEALA din PLIN si SLABIT LA GREU! deci hotaraste-te! BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga, daca ai sub 15 ani nu iti recomant aceasta reteta. Eu am inceput de azi reteta asta: la ora 10 mananc doua oua prajite cu o felie de paine neagra, mestec 3 gume intre 13:00 si 16:00, cate una pe fiecare ora(pentru a-mi indeparta foamea), si la 17:00 mananc un mar sau doua...este bine, deoarece si eu am 13 ani si nu simt foamnea.Iti mai spun ca am 50 de kilograme, tu ai patruzeci si ceva, nu?

| soare a răspuns:

Hmm eu zic sa incerci dar fara sunca si incearca cu paine graham si cafeaua nu iti face bine. Nu mai manca dupa ora 18:00

| CocaCola123 a răspuns:

-Ora 8:00 1 cana de lapte sau cereale cu lapte.
-Ora 10:00 2 oua fierte
-Ora 12:00 1 cana de suc de morcovi
-Ora 14:00 2 paini prajite subtiri unse cu unt
-Ora 15:00 sport pana la ora 16:00 dupa aceea:
-Ora 16:00 1 mar sau 1 banana
-Ora 18:00 1 salata cu : 2/3 castraveti(mici) taiati in feliute mici, 3/4 rosi taiate, 1 salata verde, ulei sau ulei de masline, sare putina.
-Ora 19:00 masaj cu aparatul Relaxenton slabesti 1 saptamana 10 kg se cumpara pe net;)
Dupa ora 20 nu mai mananci nimica, doar bei lichide;) si uite un forum despre slabire, diete etc... www.getfit.ro funda?

| Ancutzzaaa a răspuns:

Eu zic sa incerci dar fara cafea.winking poti sa slabesti un kg pe zi si fara efort fizic. si eu am slabit foarte mult in jur de 15 kg. si slabeam aproape un kg pe zi dar cu alta dieta.insa si asta mi se pare ok.winking bafta

| gabitza_2801 a răspuns:

Pai nu trebuie sa ti un regim strict. Sfatul meu este sa nu amesteci mancarurile(adica sa nu le mananci una dupa alta imediat) si sa nu mananci peste ora 6.Si sa mananci in fiecare dimineata(micul-dejun e cel ma important). Si mai fa si putin sport daca se poate happy. succes