| Cristi19991999 a întrebat:

Sall tpu.De cam 2 zile ma doare sub coaste in fata cand ma incordez sau ma ridic di pat mai repede,ma doare sub ambele coaste si stanga si dreapta, cateodata la una mai tare catodata la un mai putin si tot asa, am 14 ani 1.60 cm cam 40kg, Dau funda pentru cel mai bun raspuns
P.S nu ma doare cand fac efort

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o răceală intercostală, poți merge până la medicul de familie pentru un consult.
Evită frigul și dușurile/băile reci.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Durerea pote veni si de la colecist(bila).

| roxana17rxx a răspuns:

Fa-ti un control...intr-o parte e ficatul, apoi splina...SANATATE!