| Costin_Dinu_1998 a întrebat:

Salut.Acum cateva zile am picat din copac si mi-am fractura ambele oase de la incheietura mainii+o deplasare la oasele rupt(sper ca am zis corect).Am fost la spital si mi s-a facut anestezie totala pentru a mi se indrepta oasele si mi se a pune ghips.Acum intrebarea este:Este normal sa ma mai doara mana dupa 24 de ore de la punerea in ghips? Nici nu maai pot sa dorm bine noapte.Stiu ca nu este un site/loc potrivit unde sa pun intrebarea asta, dar as vrea sa aud niste pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Multumesc Lui D-zeu din astea nu am avut niciodata, doar o luxatie usoara la picior insa bunicul meu a avut mai multe si spune ca sunt dureroase insa dispare durerea mai tarziu cand oasele incep sa se sudeze fiindca dispare umflatura si gipsul devine mai departe de brate. Poti lua de la farmacie niste calmante usoare ca sa poti dormi. Numai bine!

3 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Nu ti-a zis medicul sa bagi ceva analgezice?

| Costin_Dinu_1998 explică (pentru adytzoi):

NU.Medicul a zis ca in 24 de ore ar fi trebuit sa nu ma mai doara

| adytzoi a răspuns:

Mai mult de atat eu nu pot sa-ti recomand nimic, mergi inapoi la medic sa vada exact despre ce-i vorba.