| Melnic_Marius_1990 a întrebat:

Salut tpu...Am 12 ani, 1.64 înălțime.Acum 3 săptămâni am suferit o fractură la incheietura de la mână...gen mai jos de palmă fractura este fară deplasare, iar ambele oase sunt rupte complet, medicul mi-a spus să stau o lună în ghips dar mi-au rămas 2 zile si inca ma doare in acel loc, va rog ajutati-ma cu niste pareri sunt disperat chiar nu mai vreau sa am mana inca odata in ghips

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"medicul mi-a spus... inca ma doare in acel loc, va rog ajutati-ma cu niste pareri"

părerea oricui cu capul pe umăr e ca după cele 2 zile să vorbești din nou cu medicul

| Melnic_Marius_1990 explică (pentru sierra1):

Da,dar voi mai putea să practic sporturi gen basketball?

| sierra1 a răspuns (pentru Melnic_Marius_1990):

Având capul pe umeri, te indrum iar la medic. Pa

| Melnic_Marius_1990 explică (pentru sierra1):

Mda nu iti pot da funda cu acest raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru Melnic_Marius_1990):

" nu iti pot da funda cu acest raspuns"

...hmmm, oare să-mi tai venele sau să le las așa, lungi?