| Patrianca_Alexandru_2000 a întrebat:

Am 13 ani, 1.56 si 68 kg.! Nu urmez nici o dieta. Vreau sa stiu daca ciclismul ( Mersul cu bicicleta ) ma ajuta sa slabesc.
Si daca, eventual, imi recomandati o dieta, Vreu sa slabesc in vacanta de vara.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Nu trebuie dietă si sa te infometezi. Doar încearcă sa mănânci sănătos şi doar dacă simţi senzaţia de foame, iar cu bicicletă, ai şanse sa se vadă diferenţe. Şi bea multă apă, pentru hidratarw ai detoxifiere. Un pahar de apă cu câteva minute înainte de masă ajută digestia. Baftă.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu slabi si nu tine dieta. Esti in crestere. Cum dupa numerele pe care le scrii esti micut si dolofan, as zice sa faci inot, volei, baschet. Fa sport serios! Merge si bicicleta, dar nu cine stie ce si nu singura.

| Patrianca_Alexandru_2000 explică (pentru SkyPilot):

Aparent am 1, 61 m. ( Deci inca vreo 5 cm. tongue ) Era seara cand m-am masurat si nu am vazut bine. happy

| nicoooletaaa a răspuns:

Nu trebuie sa tii neaparat o dieta. Incearca sa nu mai mananci paine, dulciuri si renunta si la sucuri. Cat despre ciclism... Nu numai ca slabesti ci si iti intaresti musculatura picioarelor. Funda? kiss