| albastrel2011 a întrebat:

Salut! Am 15 ani si am astm bronsic insa nu de acest caz o sa intreb acum. De 2-3 saptamani, de cand merg la liceu sa zicem 5 10 minute si in general cand merg 5 10 minute sau mai mult incepe sa ma intepe(simt un junghi ceva) in partea stanga, pe la zona inimii, sau nu chiar intepat, mai mult o durere sau ceva cand inspir aer. Nu stiu de la ce este, am citit ca ar putea fi un viitor atac de cord( infarct ) si imi e cam frica sa cred asta. Urmeaza sa ma duc la doctor saptamana viitoare dar pana atunci as fi vrut sa aud o parere. Tin sa mai mentionez ca nu am avut niciodata vreo problema cu inima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la inima, cel mai probabil este un junghi intercostal si durerea rezoneaza spre inima, mergi sa ti faca analizele tomografie la plămîni si un EKG, esti fată sau baiat? Multa sanatate.

| Catrice a răspuns:

Răspunsul este în prima parte a întrebării.

| albastrel2011 explică (pentru Catrice):

Deci ar putea fi de la astm si de la schimbarea vremii sau ceva? Din cate am mai auzit, ar fi putut fi un posibil atac de cord dar nu prea as vrea sa cred asta