| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am baut dupa cineva care are ulcer din acelasi pahar, e vreo sansa sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.puterea.ro/......98118.html
Stai linistit! Toata lumea are asa ceva dar actioneaza numai unde gaseste organismul slabit. Un tratament cu plante medicinale si uleiuri te poate ajuta. Tatal meu a avut ulcer si eu n-am.

| MaliciousDeath a răspuns:

Doar daca ulcerul acelui cineva are cauze bacteriene, gen mica mare populatie de Helicobacter pylori, care s-ar transmite in cazul asta prin folosirea aceluiasi pahar.Dar asta nu inseamna ca o sa faci si tu ulcer. Posibil sa fii deja purtator al bacteriei, multi sunt si nu-si dau seama.

| Andrei4x4 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Am inteles ca are Helicobacter... ce ar trebui sa fac?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Andrei4x4):

Dupa cum am zis, exista sansa ca tu sa fi avut Helicobacter dinainte fara sa stii.Multi sunt purtatori, nu prezinta simptome si traiesc asa. Daca te deranjeaza, incepe prin a-ti face niste analize de sange, vezi ce rezultat primesti si cere parerea unui medic. Exista tratamente.La tine n-ar fi ceva grav.

Răspuns utilizator avertizat