| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am baut dupa cineva care are ulcer din acelasi pahar, e vreo sansa sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MaliciousDeath a răspuns:

Doar daca ulcerul acelui cineva are cauze bacteriene, gen mica mare populatie de Helicobacter pylori, care s-ar transmite in cazul asta prin folosirea aceluiasi pahar.Dar asta nu inseamna ca o sa faci si tu ulcer. Posibil sa fii deja purtator al bacteriei, multi sunt si nu-si dau seama.

| Andrei4x4 a răspuns (pentru elcobra):

De ce naiba trebuie sa fie mereu cate un idi.t care se da destept la fiecare intrebare? sunt foarte serios in legatura asta, da tu ce sa stii, cauti si tu atentie pe aici

| Andrei4x4 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Am inteles ca are Helicobacter... ce ar trebui sa fac?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.puterea.ro/......98118.html
Stai linistit! Toata lumea are asa ceva dar actioneaza numai unde gaseste organismul slabit. Un tratament cu plante medicinale si uleiuri te poate ajuta. Tatal meu a avut ulcer si eu n-am.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Andrei4x4):

Dupa cum am zis, exista sansa ca tu sa fi avut Helicobacter dinainte fara sa stii.Multi sunt purtatori, nu prezinta simptome si traiesc asa. Daca te deranjeaza, incepe prin a-ti face niste analize de sange, vezi ce rezultat primesti si cere parerea unui medic. Exista tratamente.La tine n-ar fi ceva grav.