| Lu_Cosmin_1999 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, cat costa o radiografie la incheietura mainii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O poți face gratuit. Te duci la serviciul de urgență din orașul tău, inventezi că ai căzut pe ea/te-ai lovit rău, în urmă cu câteva ore, iar durerea nu cedează (dacă spui că s-a-ntâmplat în urmă cu câteva zile, nici măcar nu se vor uita la tine, te va trimite la medicul de familie, iar acesta îți va da bilet de trimitere spre specialist, iar acolo va trebui programare, bla-bla, deci multă umblătură). E mai simplu, așa cum ți-am spus. Te duci la urgență, spui că ai dureri, iar medicul de gardă, fără să îi soliciți, îți va face radiografie pe loc, și îți va pune un diagnostic.
Altfel, vei plăti aprox 30 lei, dacă mergi la privat.

2 răspunsuri:
| xNex a răspuns:

Salut, eu te-as sfatui sa te dci la medicul de familie si sa iti dea o trimitere la spital pentru o radiografie pentru incheietra mainii afectatewinking
Sper ca te-am ajutat big grin!