| JuSt222 a întrebat:

Salut am si eu o problema. Am luat de la sora mea care a facut pneumonie interstitiala o raceala. Probabil a ajuns si la mine la pneumonie insa am fost pur si simlu inconstient.
Fumam ca turcu si tuseam ca sartu..Scuiam flegme imense.
Acum insa am mai ramas cu tuse si atunci cand fumez pur si simlu nu mai simt tigarea deloc..Si simt parca o apasare in iet.

Se poate sa fie cancer?

Tusea tine de 2 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Sincer prietene du-te macar la medicul de familie iar o vizita la acesta costa cam cat 2 pachete de tigari. crede-ma ca si eu fumez, ma apucase tusea la un moment dat, m-a consultat, mi-a dat un tratament (nu foarte scump) iar dupa o vreme chiar aveau alt gust tigarile, chiar le simteam parca ar fi fost ceva mai bunwinking...

| mondici a răspuns:

Nu te baza pe sfaturile date de noi cel mai sigur si mai bine pentru tine este sa mergi la un doctor sa te consulte.
Sanatate happy