| JuNiMo a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema cu gingia.
Am fost de 2 ori la dentist (prima a fost acum 8 luni, iar ultima acum 1 luna), am ajuns acolo pentru-ca am avut sangerari gingivale care apareau din senin.
Mi s-a dat un tratament foarte ciudat la gust, trebuia sa ma dau de 3 ori pe zi cu el,acum recent am terminat sticluta cu acel medicament,iar au inceput durerile si sangerarile.
Tin sa mentionez ca m-a depistat cu gingivita,nu am inteles exact de care este,dar totusi tin tratament, imi curata dintii, ma spal de 3 ori pe zi, iar la 1 saptamana dupa oprirea din tratament sa apara iar aceeasi problema, nu mi se pare normal.
Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut gingivita inainte de craciun si am folosit glicerina boraxata si nistatina-un medicament pe care il poti achizitiona de la farmacie fara reteta care mie mi-a luat durerea si mia oprit sangerarile gingivale care apareau tot mai des. Sper sa fie de folos si pentru tine!

| JuNiMo explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc si eu acest tratament, multumesc frumos si multa santate va doresc!

2 răspunsuri:
| XxAnonimuXx a răspuns:

Nu te-ai spalat pe dinti?