| CAsianBoss a întrebat:

Am o problema. Cand ma spal pe dinti ma uit in oglinda la gingia din spate pare rosie. Eu nu am dureri, iar in fata gingia este roz. Mentionez ca ma spal bine pe dinti si am dinti curati insa eu am mai avut gingivita si nu mai vreau sa mai am. Poate fi vorba de gingivita adolescentei? Fiindca sunt in perioada pubertatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pissicuta a răspuns:

Du-te la un medic dentist sigur ai o afectiune la dinti!happynu e ce va grav

| CAsianBoss explică (pentru Pissicuta):

Pai ce as putea avea..nu sangerez la periaj, nu am respiratie urat mirositoare, am doar gingia ce pare rosie pe spate insa asta e problema ca nu se vede bine in oglinda si nu sunt sigur.

| micsiinteligent1234 a răspuns:

Stii ca era reclama aia cu pasta de dinti Parodontax ca e cea mai buna pentru ingrijirea gingiilor.