| MakePeaceNotWar a întrebat:

Salut, as vrea sa imi fac un tatuaj tribal, ceva de genul acesta :
http://www.pumpkin-tattoo.net/images/tattoo%20work/triba l/(1098).jpg
(fara dragon, vreau sa il inlocuiesc cu simbolul japonez " dragoste " )

Am 16 ani si, intrebarea ar fi, se va deforma rau tatuajul pe parcursul dezvoltarii mele? Acuma am diametrul bratului 40.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sekaki a răspuns:

Asta se face cam in doua sedinte, acum depinde cat costa sedinta, la un salon profesionist ( ca de exemplu 2ndFace ) costa 600 lei sedinta, si mi se pare o tampenie sa dai 1200 lei din start + 200-300 de la tatuaj. Deci acest tatuaj e in jur de 15000 la acel salon.

Ps: mai bine nu iti face unul asa mare, mic si bun, respectiv ieftin, poti alege un model cu mai multe parti si sa ti le faci pe rand.

5 răspunsuri:
| mariutsa1234567890a a răspuns:

: ) nu am putut nniciodată să înțeleg de ce oamenilor nu le place cum arată, și tind spre mai mult când de fapt conștientizează că vor primi mai puțin.
Nu că te-aș condamna, dar nu e ceva normal lucrul acesta, în fine ai o singură viață și ai dreptul să o trăiești așa cum vrei tu.
Cât despre tatuaj. s-ar putea )

| BestStudio a răspuns:

Asteapta sa stagnezi(sa nu mai cresti) si apoi fa-ti tatuajl.

| anoni1060 a răspuns:

Buna.Atat timp cat esti sub 18 ani, nu numai ca nu este frumos sa iti faci tatuaj, dar este si inutil.Pe masura ce cresti tatuajul se micsoreaza.Nu ma voi apuca acum sa iti descriu cum, dar te asigur ca se micsoreaza.Nu conteaza diametrul bratului.In plus, nu iti recomand, pentru ca se presupune ca pana la 18 ani, nu stiu cum sa ma exprim, nu poate sa decida un lucru permanent, pentru o viata intreaga.Adica,poate cand faci 30 de ani sa nu iti mai placa si sa regreti din tot sufletul ca ti l-ai facut.Parerea mea e sa mai astepti, pana pe la 24-25 de ani.Tie ti se poate parea asta o vesnicie, dar crede-ma ca este in folosul tau!

| MakePeaceNotWar explică (pentru anoni1060):

Au tot incercat multi sa ma convinga dar nu ma pot razgandi... sti cumva, daca se micsoreaza, ulterior nu pot sa il refac? adica daca se micsoreaza...sunt doar linii. nu se pot prelungii?

Sper ca s-a inteles ce voiam sa zic.

| anoni1060 a răspuns (pentru MakePeaceNotWar):

Nu,nici un tatuaj permanent nu se poate reface.,nici prelungii,e foarte greu oricum,decat sa te duci in alte tari,unde sunt specialisti, acolo sa ti-l mai mareasca, ca la noi, nu numai in cadrul tatuajelor, avem niste oameni...ma abtin.