| DaNy1296 a întrebat:

Salut.Aseara un priente m-a zgariat din neatentie cu un fermoar metalic pe frunte. Zgarietura sa intinde pe aproape toata fruntea.Stie cineva cum pot scapa de ea cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| badgirl22 a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele, este dezinfectanta si ajuta la vindecare mai rapida.

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

In primul rand te dai cu rivanol, dupa aceea te legi la cap cu o esarfa, sa arati ca Rambo si speri ca nimeni nu va observa.

| Floris83 a răspuns:

Dacă nu e adâncă, după ce se depune coajă, și cade și aceasta, posibil să nu rămână cicatrice așa vizibilă, dar pielea frunții e sensibilă la modificări, nu știu... pune întrebarea ta la "sănătate"