| HeeVTM a întrebat:

Salut băieții. Am și eu o intrebare. Cred că știți acele teste de timp de reacție? Eu cred că am ceva "special".
In primul rand menționez că am 17k ore pe CSGO. +2500h Pe AimLab.
Am făcut mai multe teste de reacție și mă situez pe undeva la 78-81 ms reaction time Din 5 încercări. Oare este ceva sa fiu mândru?
Am mai observat când merg pe afara și vine cineva înspre direcția mea involuntar pun ochii pe ei... Și dacă merg 20min așa punând ochii pe toată lumea + că mai am un tic să mișc mâna stângă dreapta obosesc foarte repede.
Oare o pauza ar înceta chestiile astea? Mi se plasează atenția pe tot ce mișcă involuntar. Nu mai pot fi atent la nimic;(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Evident, ia o pauză mai lungă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Hai sa iti spun in fata ce problema ai, ca vad ca iti dai seama ca ai o problema dar nu esti in stare sa pui si punctul pe i

esti dependent de FPS-uri (first person shooting)

acum, ce faci cu informatia, treaba ta, dar sa stii ca nu esti primul, stiu pe cineva care a stat in casa vreo cateva saptamani si a jucat Carmageddon non-stop dupa care, cand a iesit afara si a condus masina, se infrana serios sa nu dea peste pietoni... NO SHlT!

| DaniTDCI a răspuns:

17.000 ore doar pe cs go mi se pare inimaginabil de mult, incearca sa iti mai ocupi timpul si cu altceva, nu doar cu calculatorul, legat de reactie, de ce sa fi mandru de tine? da, ok, e bine sa ai reactii mai "puternice", dar sincer, daca ai fi un conducator auto atunci chiar te-ar ajuta aceasta reactie.

| Mirel4412 a răspuns:

17000 ore au cei mai buni jucatori din lume, nu stiu daca ai tu atat.
Legat de reactie, asa eram si eu cand jucam cs1.6 8 ore pe zi, mi se parea ca am reflexe mult mai bune.
Acum nu mai joc de un an, si nu s au schimbat multe pe partea asta.