| anonim_4396 a întrebat:

Salut comunitate
Am o problemă minoră.
Și sincer nu știu de unde se trage.
De la 17:00 pana la ora 3:00 am stat pe telefon. Am adormit pe la ora 4:00
Dintr-o dată a început să-mi lăcrimeze ochiul drept excesiv iar nasul sa mi se înfunde. După ce m-am trezit timp de jumătate de oră nu am avut nimic dar după a revenit senzația și nu se mai oprește plus că mă simt foarte moleșit și obosit asta cred că este de la această noapte petrecută trează și de la orele putine de odihna.
Dar nu înțeleg de la ce vine partea cu lăcrimarea ochiului drept excesiv și nara dreaptă care curge constant.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la curățarea organelor respective.

| Catrice a răspuns:

De la telefon.
Ți s-au uscat ochii, ca și mecanism de apărare lăcrimează și la școală înveți ca lacrimile se varsă în cavitatea nazala, unde se fac muci.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am sinuzita cronica si mai patesc asa cateodata. Deci e o posibilitate

| Deliapintilei2114 a răspuns:

In genere când corpul suferă de faptul ca nu a dormit plus lumina de la telefon, obosește ochiul iar fiind foarte obosit începe sa îți lăcrimeze. Lacrimile au rol de a curata și de a proteja ochiul.