| anonim_4396 a întrebat:

de 2 zile simt o usoara durere in patea stanga a capului langa frunte am luat ieri si azi o jumate de antinevralgic dar tot la fel este mentionez ca durerea sta cateva secunde si trece apoi iar revine dar e foarte mica ca o presiune pe zona accea ..va rog nu ma speriati cu cinestie ce boli grave ca deja imi este foarte frica ...la medic nu am fost pentru ca imi ste frica sa nu am cine stie ce...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Buna. Si mie mi se mai intampla. Eu am sinuzita si presupun ca acesta e motivul. Mi se mai intampla cand beau cafea ( chiar daca am 15 ani big grin) sau alte bauturi care contin cofeina, ori daca mananc mai prost, intr-o zi mai proasta, cand dorm cu parul ud, sau e frig afara. Incearca sa te pipai in zona sprancenelor si in zona de sub ochi unde simti osul acela. Daca te doare si te doare cam rau, s-ar putea sa ai sinuzita. Te duci la medic si iti da augumentin ca sa nu avanseze si niste picaturi ca sa fac inhalatii.

Oricum, nu cred ca e ceva grav. Sanatate!

| floryn05 a răspuns (pentru Florennce):

Bun deci mam pipait in zonele acelea dar nu simt nici o durere

| floryn05 a răspuns (pentru Florennce):

Mam pipait in acele zone dar nu simt nimic cateodat durere mai se duce si la timpla stinga dar simt ca o presiune pe zona acea

| Florennce a răspuns (pentru floryn05):

Mi se intampla si mie.Dar trece. Nu cred ca e ceva foarte grav. Adica nu stiu de la ce ar putea fi. Ai cumva probleme cu ochii? Sau stai mult la PC ori TV?

| floryn05 a răspuns (pentru Florennce):

Nu stau mult la pc nici la tv dar imi era frica sa nu fie freo tumoare

| Florennce a răspuns (pentru floryn05):

Nu. Stai linistit/a. Nu are cum sa -ti apara o tumoare. Cati ani ai? Uite eu am stat astazi mai mult la pc si deja ma doare in asa fel ca pe tine.Mi se intampla atunci cand imi obosesc ochii. Mai ia o pastila si poti consulta si un medic ...asa de rutina.

| floryn05 a răspuns (pentru Florennce):

Sunt baiat

| Florennce a răspuns (pentru floryn05):

Scuze.Ok. Deci presupun ca nu e ceva grav. Adica ce ar putea sa se intample? Si nici nu s-ar intampla nimic asa de odata. Oricum ai grija. Sanatate!

| floryn05 a răspuns (pentru Florennce):

Mersi pentru raspuns! ai dreptate poate imi faceam griji de geaba pana acum nu am avut probleme cu ochi sau cu dureri de cap si chesti deaste dar cum am mai zis cam de 2 zile dar sper sa-mi treaca cat mai repede oricum multumesc pentru raspuns! pur si simplu am inceput sa-mi fac griji dupa ce m-am uitat pe net la niste persoane care spuneau ca tumoara apare la oricine dar mama mai linistit!

| Incarcare a răspuns:

A fost si la mine la fel. Cam in 3 zile mi-a trecut de la sine.

| AlbaAura a răspuns:

Aceste dureri de mica intensitate care apar si dispar si sunt sacaietoare se datoreaza unei nevralgii.Probabil ai stat in curent sau aer conditionat.Antinevralgicul alina durerea dar doar pentru o perioada scurta.Ia un antiinflamator care si trateaza cum ar fi Aulin, Midocalm, Tador.In functie de varsta cere informatii de la farmacie.Sanatate!