| AnonimGirl15 a întrebat:

Salut, de 3 saptamini mi-am schimbat locul de trai, mai bine spus chiar si tara si peste 2 saptamini am inceput a avea niste greturi si arsuri stomacale. Cine imi poate spune de la ce si cum sa scap de aceasta, si poate fi o cauza ceea ca stau mult timp in casa? Multumesc anticipat))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

De la stres. Este GERD. http://en.wikipedia.org/wiki/Gastroesophageal_reflux_disease Foloseste antiacizi, dar mai degraba Proton Pump Inhibitors. De exemplu Umeran.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai schimbat alimentatia.

| neutrino a răspuns:

De la apa, nu-ti prieste apa de acolo.

| DavidSuperMoto a răspuns:

Mai bine intreaba doctorul! S-ar putea sa te ajute mai mult decat TPU!