| ThinkDifferent a întrebat:

De cateva luni ma simt moale, ma simt slabit, mi-e somn aproape toata ziua d-abia merg pe picioarele mele. Noapte ma culc pe la 23-24 si ma trezesc pe la 9-10 si eu cred ca dorm destul dar nu stiu de ce ma simt asa. Astept pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Leo asta e copil habar nu are ce vorbeste big grin
Iti spun eu ce ai : lipsa de vitamine! Ia cumpara-ti tu niste multivitamine sau vitamine de tip B si magneziu apoi incearca sa dormi 8 ore, mananca cel putin 3 mese pe zi si cel putin un fruct de care vrei! Bea lichide intre1 si 2 litri pe zi! Dupa 1 saptamana nu vei mai avea nici pe dracu! Dar trebuie sa te tii de asta! Esti deshidratat si ai lipsa de vitamine, daca nu iei masuri rapid te vei imbolnavi de ceva iar pe anotimpul asta acel ceva va fi gripa, deci, Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Bun raspuns.Injectii cu vitamina B1 si B4 sau un complex de vitamine B.(patile).

| R0R0 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine e sa iti faci niste analize.

| aumih16 a răspuns:

Dar tu te-ai intrebat asa! cam care ar fi cauza! poate si de la somn! da nu dormi destul! nu consumi vitamine destule! nu bei lichide cat trebuie! cam astea ar fi!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu sincer chiar nu cred ca e de la dormit, eu dorm de la 24-1 noaptea pana a doua zi la 9, si nu am nimic.
Parerea mea este ca problema ta este de la complet altceva si ar trebui sa te duci la doctor.

| BrokenAngels a răspuns:

Incearca sa te consulti cu un medic, aceste probleme ale tale sunt foarte serioase si cred ca ai nevoie de un consult, TPU nu iti poate oferii un rezultat foarte sigur in cazuri de genul asta!, deci decizia mea e sa iti faci un consult!

| guest244 a răspuns:

Nu stiu chiar exact ce ti se intampla, aud foarte multa lume spunand ca se simt exact cum ai descris tu mai sus dar, cel mai bine ar fi sa iti faci niste analize!

| Bolocan_Angi_1990 a răspuns:

Pentru a avea mai multa energie, poti sa iei vitamine antioboseala https://www.biosunline.ro/neurergin.html