| anonim_4396 a întrebat:

de vreo doua zile ma trezesc cu ochiul drept umflat, si cand ii pun o carpa cu apa rece sau cu ceai se inroseste.
Ce ma sfatuiti sa fac ca sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Socaciu_Andrei_1999 a răspuns:

Salut problema asta am avut-o si eu poate sa ai ca si mine conjuctivita alergica te sfatuiesc sa faci o vizita la oftalmolog, mie mi-a dat un fel de solutie pe care am pus-o pe o compresa si apoi pe ochi si mi-a trecut! SAU ar putea sa fie de la curent puneti o vata in urechea dreapta! Si nu mai sta o vreme in curent si atunci o sa vezi care este problema!

1 răspuns:
| Andrei123654789 a răspuns:

Sunt mai mult ca sigur ca este conjuctivita, iar ceaiul, nu face decat mai rau.
Trebuie sa te duci la oftalmolog, el iti va prescrie medicamentele necesare.