| AndreiBalan123 a întrebat:

Salut lume. Am o întrebare ciudata. Cateodata nu mereu,când un baiat se apropie de mine foarte mult am un sentiment ciudat în stomac și îmi vin tot felul de imagini ciudate ca îmi da una,ba parca ne pupam etc, pur și simplu nu-mi place. Sentimentul asta face parte din repulsie? Și de ce îmi apar imaginile respective? Pur și simplu nu-mi plac deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeaeml1200 a răspuns:

Este posibil ca sentimentul ciudat pe care îl simți în stomac și imaginile ciudate care îți vin în minte atunci când un băiat se apropie prea mult de tine să fie o reacție de respingere. Repulsia poate fi o reacție naturală la o situație care îți creează disconfort sau nu te face să te simți în siguranță.
Este important să acorzi atenție acestor sentimente și să îți asculți intuiția, deoarece acestea pot fi semne că trebuie să te îndepărtezi de situația respectivă sau să stabilești limite mai clare cu persoana respectivă.
Cu privire la imaginile ciudate care îți vin în minte, acestea pot fi un rezultat al anxietății sau a temerilor tale în legătură cu acea situație. Este posibil să te îngrijorezi cu privire la intențiile băiatului sau să te temi de o situație neplăcută. Este important să identifici aceste temeri și să găsești modalități de a le aborda, astfel încât să poți fi mai încrezătoare în situațiile sociale.
În general, este important să acorzi atenție propriilor tale sentimente și să iei măsuri pentru a-ți proteja bunăstarea și siguranța. Dacă te simți inconfortabil în preajma unui băiat sau dacă imagini ciudate îți vin în minte, este important să cauți sprijin și să discuți cu cineva de încredere despre ceea ce simți.

3 răspunsuri:
| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Ori ai o trauma nevindecată ori o problema psihica.

| AndreiBalan123 explică (pentru Fantaspirit2k23):

Trauma nu.Dar când eram mic pana am facut 11 12 ani ma pupam în bot cu tata veri ca asa era la noi în neam sau odată am avut un coșmar ciudat ca fac sex cu un baiat și poate astea mau marcat. Eu sunt suta in suta hetero.

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru AndreiBalan123):

Orice te deranjează rău și este de nerezolvat de forțele proprii faci cumva sa afli la un psiholog și să le elimini cu ajutorul lor și cu voința ta.